OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Dokumenty

Životopis  a  motivačný list

 

Všetci so mnou určite súhlasíte, že životopis je ten najdôležitejší dokument pri hľadaní si práce. Zásadne by mal vyzdvinúť do popredia silné stránky Vášho doterajšieho pôsobenia, Vaše schopnosti, skúsenosti, Vašu osobnosť. Správne napísaný životopis sa môže stať       Vašou vstupenkou na prijímací pohovor. Veľkou výhodou je, posielať životopis spolu s motivačným listom. No skúsme si pripomenúť dôležitosť týchto dokumentov a ich vplyv na tvorení Vašej búdúcnosti.

Takmer každý robí cirkus okolo toho, ako by mal skutočný životopis naozaj vyzerať. A nakoniec skončia s nepodarkom, ktorý nezachytáva to, čo chcú povedať, a samozrejme nemá šancu       zapôsobiť na personalistu.

       Každý chce nájsť ten perfektný vzor, ktorý je predurčený na výhru.                                                   Bohužiaľ, nič také neexistuje.               

Ak chcete byť iný, tak sa nebojte riskovať. Iba jednotlivec, ktorý sa odlišuje od ostatných  prijateľným a profesionálnym spôsobom, dostane prácu, kým tí, ktorí neprekročia hranicu      bezpečia, prehrajú.                                                                                                                                                                      

Ako si z toho chaosu a množstva ponúkaných štýlov vybrať ten správny? Ktorý druh životopisu naozaj funguje? Ako si právne navrhnúť životopis pre žiadanú profesiu a pritom decentne      spomenúť vekovú skupinu alebo dlhšie pauzy mimo pracovného života?

Už dávno sa nepíše obsiahly životopis v podobe nudného románu. Ten nahadil výstižný štrukturovaný životopis spolu s motivačným listom, ktorý dáva priestor pre detailnejšie     spomenutie Vašich schopností.

Motivačný list má za úlohu vyčleniť Vás z radu, podporiť informácie uvedené v životopise a presvedčiť zamestnávateľa, že ste to práve Vy, koho má zamestnať.

Najmenej 90% životopisov, ktoré prejdu personalistom cez ruky, sú v nejakom mieste slabé. A tak veľa dobrých kandidátov pre ponúkanú pracovnú pozíciu sa nikdy ani len nedostane na pracovný pohovor.         

Čo urobiť pre to, aby ste zaujali? Ako sa vyhnúť chybnému tónu, štýlu, obsahu a napísať naozaj atraktívny životopis bez gramatických chýb? Ako zvoliť správnu techniku písania a pritom čo najelegantnejším spôsobom prezentovať Vašu štúdijnú a pracovnú minulosť?

Napísať životopis, ktorý Vás dostane tam, kam túžite, dá veľa práce.                     Niekedy ani deň nestačí pre vyhotovenie skutočne jedinečného a unikátneho dokumentu, ktorý Vás bude reprezentovať a úprimne a bez prílišného                       chválenkárstva odzrkadlí Vaše pracovné skúsenosti.